Кам’янчанам розповіли про фундаторів Української держави

Поділитись:
WhatsApp
Viber

9 листопада до Кам’янського завітали автори проекту «Князі Галицькі-Острозькі покорителі писемності та науки» тернопільські художники Олег Кіналь та Наталія Кутна-Кіналь.

Саме пан Олег є автором портретів Галицько-Острозьких князів, які стали ілюстрацією до трилогії «Україна-Русь» історика Володимира Білінського. Роботи художника-ілюстратора вже були представлені у Музеї історії Кам’янського у рамках історико-культурологічного фестивалю «Мамай-fest». На цей раз зустріч Олега Кіналя з мешканцями Кам’янського, які поціновують мистецтво та цікавляться історією України, була присвячена роботі над проектом.

«У 2014 році Володимир Білінський звернувся до нас та запропонував проілюструвати його книгу, – розповіла Наталія Кутна-Кіналь. – Як тільки ми почали працювати, ця тема повністю нас захопила. Ми одразу відправились до Острога, відвідували замки, де жили та працювали князі. Через деякий час ми зрозуміли, що в Україні необхідних нам матеріалів не знайти, адже більшість літописів та документів вивезено. Дослідження привело нас до найстаріших бібліотек Кракова, Відня, Флоренції. Ми зібрали докупи матеріали, які взагалі важко знайти». У ході зустрічі пан Олег та пані Наталія продемонстрували фото старовинних документів, з якими вони працювали.

Опрацьовуючи портрети князів, дослідники прагнули максимально достовірно відтворити кожен образ. Це стосувалося не лише рис обличчя, а й одягу, елементів озброєння та інших важливих деталей. Показуючи портрети Галицько-Острозьких князів, пані Наталія розповідала про кожного діяча та його вклад у розбудову Української держави.

Проект був презентований на форумі видавців у Львові ще у вересні 2016 року та створив справжній фурор як серед істориків, так і серед громади. «Для нас це надзвичайно цікава робота, у ході якої ми зрозуміли, що більшість історичних процесів повторюються, – зауважила пані Наталія. – Якби люди знали історію не лише у цифрах та подіях, а розуміли процеси, вони б зовсім по іншому оцінювали події, які відбуваються сьогодні».

К. Кіба