Олег Пахніц: «Ми повинні подумати про те, як живеться пенсіонерам і людям з інвалідністю»

Поділитись:
WhatsApp
Viber

У Дніпропетровській області більше 70 тисяч жителів мають статус людей з обмеженими можливостями. Вони не можуть влаштуватися на роботу без допомоги близьких, гуляти по місту, відвідувати театри та медичні установи. А як бути пенсіонерам, людям, які повернулися інвалідами з зони бойових дій? І найсумніше, те, що соціальні виплати і пенсії для таких людей більше схожі на невдалий жарт, ніж допомогу від держави.

Від пільг до податкових канікул

Соціальна відповідальність держави – це ефективно функціонуюча система соціального захисту громадян та конкретні дії влади. «Наочно потрібно демонструвати, що соціально незахищені громадяни державі потрібні, і що підтримка молодих людей з особливими потребами – це цінна інвестиція держави в успішне майбутнє країни. Соціально незахищені верстви населення повинні отримувати гідну турботу від держави. Необхідна державна програма соціалізації воїнів АТО, надання їм грантів на створення малих підприємств, пільг на придбання житла. Слід передбачити податкові канікули для СПД-інвалідів, які починають своє власне мале підприємництво. Партія «Основа» виступає за надання інвалідам грантів на навчання, опанування нових професій в сфері інноваційної та креативної економіки. Ми пропонуємо також надавати дітям-інвалідам повний соціальний пакет по лікуванню, пересуванню, навчанню і отриманню спеціальності», – говорить голова Дніпропетровської обласної партії «Основа» Олег Пахніц.

На жаль, в Україні низький рівень забезпеченості людей з інвалідністю сучасними індивідуальними і технічними засобами реабілітації. Тільки дітям з інвалідністю номінально потрібно понад 110 тисяч одиниць технічних засобів реабілітації. А спеціальним автотранспортом ці категорії громадян практично перестали забезпечуватися. «Партія «Основа» розробляє конкретні кроки по реалізації своєї соціальної політики «Ми підтримуємо розвиток матеріальної бази для лікування і реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями. Вважаємо за необхідне надавати реальну допомогу конкретним дитячим установам і персонально молодим людям, які потребують лікування, забезпечення засобами реабілітації. Вимушені тимчасово переміщенні особи – так само вразлива верства населення.  Ми намагаємося почути їх проблеми та зробити все можливе, аби їх життя стало кращим, допомогти їм, забезпечити права, які прописані в Конституції – права  на житло, працю і матеріальну допомогу їхнім сім’ям. Проводимо зустрічі і спільно опрацьовуємо шляхи вирішення проблем. Я сам родом з Маріуполя, тому про проблеми переселенців знаю не з чуток» – говорить Олег Пахніц.

Прожити на пару тисяч гривень

Не рідко для багатьох українців соціальна пенсія – це найважливіше джерело доходу. «Я переконаний, що пенсійне забезпечення соціально незахищених громадян має бути підвищено. Пенсії в розмірі 1,5-2,4 тис грн, які зараз отримують 2,2 млн громадян по інвалідності, втрати годувальника або соціальні пенсії – це не захист, а його імітація з боку української держави. Вдумайтеся, чи можливо прожити на дві з половиною тисячі, з огляду на комунальні платежі, покупку продуктів або ліків? Це утопія», – говорить голова Дніпропетровської обласної партії.

Сьогодні навіть міста області, як свідчить аналіз звернень, незважаючи на наявність спеціальних закладів, не можуть похвалитися відсутністю проблем в соціальній сфері. Наприклад, в м. Кам’янському проживає близько 9000 інвалідів різних форм захворювання, з них 712 дітей-інвалідів. Створено і діють 9 громадських організацій, які об’єднують людей з обмеженими можливостями. Але фінансове питання, а також працевлаштування та соціальна інтеграція для людей з обмеженими можливостями тут, як у всій Україні, залишається відкритим.

Українці повинні жити довше

Не варто забувати і про працівників соціальної сфери – їх робота дуже важлива для гармонійного розвитку суспільства і кожного громадянина, особливо – вразливих категорій громадян, які перш за все потребують соціального захисту. Відповідно, ці люди повинні також мати необхідні можливості – матеріальні та професійні.

Турбота про людину – одне з основних програмних положень партії «Основа». «Серед наших завдань – збільшення тривалості життя українців на 7 років (за період до 2030 року), надання всім громадянам доступу до якісної і своєчасної медичної допомоги в повному обсязі, входження України в Топ-60 країн світу за Індексом здоров’я. І наша партія йде у владу, щоб все це реально здійснити», – говорить Олег Пахніц.

Тільки цифри: Зараз в Україні – майже 3 млн осіб з інвалідністю, з них близько 160 тисяч – діти з інвалідністю. При цьому в навчальних закладах усіх рівнів навчаються лише 95 тис дітей, учнів і студентів з інвалідністю. До того ж, чисельність студентів з інвалідністю у вишах протягом останніх 4 років постійно скорочується – з 20 тис в 2013 році до 13 тис в 2017 році. На жаль, вкрай низький в Україні і рівень офіційно працевлаштованих людей з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку – таких в нашій країні зараз налічується близько 11 тис осіб.

13.12.2018
Категорія: Новини
Теґи: Основа партия